हप्तामा यसरी मिलाएर यौ*न सम्पर्क राख्दा दर्जनौ रोग चैट

0
155

प्तामा यसरी मिलाएर यौ*न सम्पर्क राख्दा दर्जनौ रोग चैट
काठमाडौं । शारीरिक सम्बन्धको बारेमा मानिसहरुका बिभिन्न धारणाहरु रहेका हुन्छन् । कसैले यसलाई राम्रो रुपमा लिएका हुन्छन् भने कसैले यसलाई गोप्य नै राख्न रुचाउँछन् । हाम्रो समाजमा अहिले पनि यसको बारेमा खुलेर बोल्ने वातावरण छैन । त्यसैले धेरैले यसलाई गोप्य नै राख्न चाहान्छन् ।

यौ’न सम्बन्ध एक प्राकृतिक र स्वभाविक प्रक्रिया पनि हो । जानकारहरु हप्तामा दुई पटक नियमित सुरक्षित सम्पर्क राख्न सल्लाह दिन्छन् तर हाम्रो समाजमा यसका बारेमा खुलेर बोल्न मिल्ने वातावरण नभएकाले धेरै दम्पतीहरु यौ’न समस्यालाई लुकाएर राख्ने गरेका छन् । दाम्पत्य जीवनमा यौ’न सम्बन्धले दम्पतिहरुलाई शारीरिक र भावनात्मक रुपले नजिक ल्याउने गर्छ । शारीरिक सम्बन्ध राख्नुका धेरै फाइदा पनि रहेका छन् । वैज्ञानिकहरुले यौ’नसम्पर्क विभिन्न रोगको औषधि भएको बताएका छन् । आउँनुहोस जानौं यौ’न सम्बन्ध राख्दा ठिक हुने केही रोगहरु‘।

१ यौ’न सम्पर्कबाट यति सुख मिल्छ कि यसले शरीर र मनको थकान मेटाउछ । कसैको नजिक हुनु, उसलाई छुनु मायाले उसको शरीरको गहिराइमा आफ्नो एक्लोपन शेयर गर्नुले एक अलग्गै खालको आन्नद दिन्छ । र यसलाई से’क्सको जादु पनि भनिन्छ ।

२ वैज्ञानिकहरुले यौ’नसम्पर्क गर्दा टाउकोको दुखाई तुरुन्तै ठिक हुने नयाँ तथ्य पत्ता लगाएका छन् । उनीहरुले से’क्सलाई टाउको दुखाईको अचूक औषधि भएको बताएका छन् । यति मात्रै होइन् यसले टाउको को दुखाई क्षणभरमै ठिक पारिदिन्छ । अनुसन्धानमा संलग्न न्यूरोलजिस्ट्सका अनुसार से’क्स गर्दा टाउको दुखाई कम हुन्छ र कैयौपटक त पुरै ठिक हुन्छ ।

३ जर्मनीको यूनिभर्सिटी अफ मुनेस्टरमा न्यूरोलजिस्ट्सको एक टिमले अनुसन्धान गरेपछि उक्त सोधपछि टाउको दुखाई हुँदा से’क्स गर्नु औषधि खानुभन्दा कैयौ बढी फाइदाजनक भएको पत्ता लागेको थियो । यसले औषधीको भन्दा धेरै असर गर्ने बताइएको छ । सोधमा सहभागीहरुले से’क्स गर्दा टाउको दुखाईमा राहत मिलेको बताएका थिए ।

४ प्रत्येक ५ जनामध्ये एक विरामीले टाउको दुखाई से’क्स गरिसकेपछि पुरै ठिक हुने गरेको बताएका थिए । यो हाम्रो शरीरको प्राकृतिक पेनकिलर हो । से’क्स गर्दा शरीरमा नर्वस सिस्टममा निस्कने एण्डोरफिनका कारण टाउको दुखाई कम हुन्छ र यहाँसम्मकी पूर्ण रुपमा ठिक पनि हुन्छ । वैज्ञानिकहरुले से’क्स गर्दा टाउको दुखाईबाट राहत मिल्नुका साथै पार्टनरसँग पनि निकटता थप बढ्ने भएकाले यो विधि अपनाउन आग्रह गरेका छन् ।

यो पनि हेरौ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here